Duyuru

Avaxtars
2 min readMay 15, 2022

--

Avaxtars; Ahmet Usta, Mesut Çevik ve Ozan Akçora’nın liderliğinde kurulan bir ekip ile hayata geçirilen bir projedir. Bu projenin amacı NFT’lerle browser tabanlı oyun dünyasında neler yapılabileceğini göstermek ve deneysel yaklaşımlarla yeni potansiyelleri keşfetmektir.

Kurucu ortaklar farklı alanlarda temel görevlere sahiplerdi. Ozan Akçora ekibi ile birlikte; yazılımın geliştirilmesi, sunucu altyapısı hizmetleri ve sistemin aktif tutulması için mesuliyet aldı. Ahmet Usta blokzinciri üzerine bilgi birikimi ile ekibin eğitimi, oyunun dinamiklerinin desteklenmesi ve ekibin yönetiminden sorumlu oldu. Mesut Çevik, sosyal medya içeriklerinin oluşturulması, röportajlar ve hazırlanan videolar ile sistemin en doğru şekilde anlatılmasından sorumlu oldu.

Kurucu ortaklar belirtilen görev dağılımı ile Avaxtars projesine katkı sağladılar ve projenin yol haritasında, ilk gün verilen sözler (NFT Mint, Idle Game) kapsamında, tüm fonksiyon ve özellikler tamamlanıncaya kadar da görevlerine devam ettiler. Bu süreç boyunca projenin çok seçkin ve ayrıcalıklı bir topluluğu oluştu. Aynı zamanda topluluk projeye yönelik öneri ve tavsiyeleri ile ciddi şekilde projeye yön vermeye başladı. Avaxtars ekibi bu tavsiyeleri her zaman dikkate aldı ve hayata geçirilecek adımlar atmak için mesuliyeti üstlendi. Bu çerçevede PvP, Multi Chain, Gen1 Görsellerinin daha modern şekilde güncellenmesi gibi yenilikçi fikirler de projenin bir bileşeni haline gelerek yol haritasına eklendi.

Ahmet Usta ve Mesut Çevik, başta sözü verilen sürecin yerine getirilmesinde sağladıkları fayda ve katkıyı bundan sonraki geliştirme sürecinde aynı oranda sağlayamayacaklarını düşündükleri için kendi istekleri ile projeden ayrılarak haklarını Ozan Akçora’nın liderliğine devretmiştir. Aynı zamanda bu hakların kısmen bir DAO yapısı ile Avaxtars oyuncularının da dahil olacağı bir yapıya dönüştürülmesi hedeflenmiştir.

Değişen ve genişleyen Avaxtars ekibi, Avaxtars’ın PvP mekanikleri ve yeni ağlara açılması gibi adımlar için, ilk gün sahip oldukları heyecanı ve çalışma azmini korumaya devam ediyor. Avaxtars kesintisiz bir şekilde yol haritasına devam edecek ve topluluğu ile büyümeye devam edecektir.

Bilgilerinize Saygılarımızla Sunarız,

Ozan Akçora Ahmet Usta Mesut Çevik

--

--

Avaxtars

Avaxtars is a browser game that is based on blockchain technology, using NFT Tokens as game assets, and has its Tokenomics.